HABER
iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Türkiye'de satışa s..
iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Türkiye'de satışa sunuluyor

Apple'ın cihazların yarın itibari ile Türkiye'de satın alınabilecek...

Apple'ın yeni akıllı telefon modelleri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, ülkemizde büyük merakla beklenirken, bu yeni akıllı telefonlar henüz satışa sunulmuş değil. Ancak bu durum yarın değişecek. Apple 14 Ekim yani yarın itibari ile iPhone 7 ve iPhone 7 Plus akıllı telefon modellerini satışa sunacak.

Apple'ın cihazları Apple Store adındaki online satış mağazası üzerinden ilk planda satın alınabilecek ya da Apple Store fiziksel mağazadan alabilmek için rezervasyon yapılabilecek.

Ayrıca Türkiye'de faaliyet gösteren üç büyük cep telefonu operatörü Turk Telekom, Turkcell ve Vodafone, ayrıca HepsiBurada, Vatan Bilgisayar, Teknosa gibi büyük perakende satıcılar bir süre önce ön satış olarak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ı müşterilerine de sunmuştu. Bu satılan cihazların da 14 Ekim en erken tarih olarak dağıtımlarının başlayacağı belirtiliyor.

Baktığımızda iPhone 7 32GB olarak en düşük model 3.199TL olarak ön satışa çıkmıştı. Apple'ın diğer modeli iPhone 7 Plus 32GB için istenen en düşük fiyat ise 3.749TL.

Cihazlara bakacak olursak eğer, iPhone 7 akıllı telefon 4.7" büyüklüğünde ve 1334x750 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekran içeriyor. Apple'ın kendi geliştirdiği dört çekirdekli işlemcili A10 Fusion yonga setinden güç alan akıllı telefon ayrıca 2GB sistem belleği içeriyor ve 32GB / 128GB / 256GB dahili veri kapasitesi seçenekleri ile satışa sunuluyor. 12MP arka kamera ve 7MP ön kamera içeren akıllı telefon iOS 10 işletim sistemi üzerinde çalışmakta.

iPhone 7 Plus akıllı telefon ise 5.5" büyüklüğünde 1920x1080 piksel Full HD ekrana sahip. 3GB sistem belleği içeren akıllı telefonun arkasında 12MP çift kamera bulunmakta. Diğer özellikler ise iPhone 7 ile aynı.

YORUMLAR