HABER
Selfie isteyen virüs hesapları boşaltıyor!..
Selfie isteyen virüs hesapları boşaltıyor!
Antivirüs programları tarafından keşfedilen yeni bir virüs kullanıcılara tehlike saçıyor. Kredi kartı bilgilerinize ulaşmak isteyen virüsün kullandığı yöntem çok şaşırtıcı.

Keşfedilen yeni nesil bir trojan banka hesaplarını fazlasıyla tehdit ediyor. Android sistemlerin kullanımı arttıkça Android sistemler üzerinden yapılan kredi kartı harcamaları da arttığı için hackerların hedefi haline gelen akıllı telefonlar, ortaya çıkan yeni virüsle tehlike altında.


GOOGLE PLAY TAKLİDİ YAPIYOR

Shiftdelete’in haberine göre, virüs bulaştığı Android işletim sistemlerinde Google Play Store’dan gelmiş gibi bir ekran getiriyor ve kredi kartı bilgilerinizi istiyor. Google Play kopyası olarak gözüken bir ekran aracılığıyla kredi kartınızın da gözüktüğü bir selfie çekmenizi isteyen bir güvenlik ekranı gösteriyor. Özellikle Singapur ve Hong Kong’taki kullanıcıların epey bir kısmına bulaşmış durumda olan virüsün bütün dünyaya yayılma tehlikesi hala bulunuyor. Uzmanlar, hiçbir banka sisteminin sizden bu  tip fotoğraflar çekmenizi istemeyeceğini, bu tip sahtekarlıklara kanmamamanız gerektiğini belirtiyor.

sozcu.com.tr

YORUMLAR