HABER
Microsoft Edge’yi Chrome Çalıştırabilir..
Microsoft Edge’yi Chrome Çalıştırabilir

Yazılım devi Microsoft, yeni tarayıcısı Edge’yi geliştirmeye devam ediyor. Internet Explorer isimli tarayıcıyı adeta rafa kaldıran firma, tüm kaynaklarını Microsoft_Edge/Haberler/11'>Microsoft Edge’nin gelişimi için harcıyor. İşte son gelişmeler.

Microsoft Edge ve Chrome Eklentileri

Geçtiğimiz günlerde Windows 10’un güncel geliştirici sürümündeki yeni bir özelliği gündeme getirmiştik. Bu özellik sayesinde Microsoft_Edge/Haberler/11'>Microsoft Edge isimli tarayıcıya, eklenti desteği geldiği Microsoft tarafından resmi olarak duyurulmuştu.

API Üzerinde Çalıştıklarını Teyit Etti

İşte bu soruna parmak basan bir gelişme gündemde. Windows Central isimli sitenin haberine göre Microsoft, Google_Chrome/Haberler/296'>Google Chrome tarayıcısı için hazırlanmış binlerce eklentiyi Microsoft_Edge/Haberler/11'>Microsoft Edge’de de çalışabilir kılmak üzerine düşünüyor. Geliştirilen yeni bir API sayesinde, yazılımcıların kendi eklentilerini kolay bir şekilde Microsoft_Edge/Haberler/11'>Microsoft Edge için hazır hale getirebilecek. Windows Central’ın bu iddiası üst düzey Microsoft çalışanlarından Jacop Rossi’nin Twitter paylaşımına dayanıyor. Rossi, Twitter’daki kişisel hesabında yaptığı paylaşımda böyle bir API üzerinde çalıştıklarını teyit etti. Ancak bunun Microsoft tarafından yapılmış resmi bir açıklama olmadığını bildirelim.
YORUMLAR