BLOG
Google Filtreye Girmemek İçin Size Tavsiyeler..
Google Filtreye Girmemek İçin Size Tavsiyeler

1. Sitenize kesinlikle özgün içerik girin. Başka sitelerden kopyala yapıştır yaparak günde 10 içerik girmek yerine, özgün bir şekilde 1 içerik girmeniz daha iyi  olacaktır. En azından bunu tavsiye etmesem de bir makalenin aynısını sitenizde yayınyacaksanız, makalenin en azından %20 sini değiştirin ki, hem kaliteli bir içeriği sitenize eklemiş olun hem de bunun google tarafından kopya olarak algınanmasında kurtulun. Ama bunu yaparken bir kul hakkı işlemiş olacağınızı da unutmayın. Bu nedenle bu tür işlemlerde istifade ettiğiniz sitenin linkini vererek, bu siteden istifade edilmiştir gibi bir yazı yazmanızı öneririm.

2. Backlink alımlarına dikkat edin. Sitenizle alakasız çok fazla siteden backlink alımı yapmayın. Haftada 3-5 belki 7 den fazla link alımından kaçının.

3. Sadece tanıtım yazısı satmak amacıyla açılmış sitelerden link alımı yapmayın.

4. Footer linkten mümkün mertebe uzak durun. Footer link adamı veriz de eder rezil de. Kumar oynamak istiyorsanız deneyebilirsiniz. Örneğin son zamanlarda seosunu yaptığım bir emlak sitesi için, "ankara satılık daire" kelimesi üzerinden bir footer link çıkışı yaptım. Linki aldığım site de emlak sitesiydi. 3 gün içinde "Ankara satılık daire" kelimesinde ilk sayfaya oturdum. ve 3 aydır hala ilk sayfada. Ancak 2-3 ay sonra "Beylikdüzü satılık daire" kelimesi üzerinden bir haber sitesinden footer backlink çıkışı yaptım. Ama sonuç hüsran. 2. sayfada olan "Beylikdüzü satılık daire" kelimesi şuan 4. sayfada. yaklaşık 2 hafta oldu ve değişen birşey yok. İşte bu nedenle çok fazla footer backlink almamanızı, alacaksanız da kesinlikle sitenizle alakalı sitelerden almanızı ve her türlü sürprize karşı hazırlıklı olmanızı öneririm.

5. Tabiki bunların hepsini yapsanız da site içi seo çalışmasını da ihmal etmemeniz gerekiyor. Ona da başka bir yazımıda değinelim.

 

Evet bu saydığım maddelere dikkat ettiğiniz takdirde Google'la aranız iyi olacaktır. Bir çok içeriğiniz ilk sayfada, hitleriniz yukarıda, geliriniz güzel olacaktır. Aksi takdirde 1 adım ileri 1 adım geri kürek çeker durursunuz. Bir noktadan sonra sıkılır ve bu işi bırakırsınız.

Çok fazla ilmi terimlere girmeden işin aslını anlatmaya çalıştım. Umarım faydalı olmuştur. Herkese iyi çalışmalar..

10.05.2014
Yücel Solak
YORUMLAR