Google Analyticste görünen Not Provided ne demek?
Yazan: Yücel Solak
Tarih: 27.04.2013 23:07:09

Google google.com üzerinde denediği SSL’li aramayı artık Türkiye’de de aktif hale getirdi. Yani şifreli olarak gelen aramalar sayaçlarda görüntülenemiyor.

Google hesabına giriş yapmış olan kullanıcıların artık sitenize hangi kelimeden geldiğini tek tek göremeyecek, not provided başılığı altında toplu halde görebileceksiniz.

Bu arada aklınıza bütün kelimeleri mi göremeyeceğiz sorusu gelebilir? Bu değişiklik sadece google kullanıcı adıyla giriş yapmış kullanıcıların yaptıkları aramalarda geçerli olacak. https://www.google.com.tr/ sayfasını giriş yapmış kullanıcılarda sabit olacak ve data hiç bir şekilde google analytics veya diğer web ölçüm araçlarına iletilmeyecek. Sonuçları tam olarak görmekse webmaster tools ile 3 gün gecikmeli olarak gerçekleşebilecek.

Google yeni hizmetiyle birlikte kullanıcı datasını gizlediğini öne sürse de gelen tepkiler üzerine reklam verenleri bunun dışında tuttu. Google kullanıcı datasını gizlerken bunu samimice yaptığını söylese de artık reklam piyasasında ipleri tek başına ele aldığını açıkça ilan etmiş diyebiliriz.

CEVAP YAZ
Konuya Cevap Yazabilmek İçin Giriş Yapmalısınız