BLOG
Doğal ve Özgün İçerikli Siteler Yap, Google F..
Doğal ve Özgün İçerikli Siteler Yap, Google Filtrelerinden Kurtul

Doğal ve Özgün İçerikli Siteler Yap, Google Filtrelerinden Kurtul

 

Malum ki hepimiz web sitesi yaptığımızda öncelikli amacımız sitenin google'da üst sıralara çıkmasıdır. ancak bazen yapılan bazı hatalardan dolayı, bazı siteler hiç üst sıralara çıkmaz. ya da çıksa da google dancing dediğimiz olayla karşı karşıya gelirler. Bir gün ilk sayfada olan site, diğer gün bir bakarsınız ki ilk 10 sayfada bile yok. İşte bunun bazı sebebeleri var ve bu yazımızda bu sebeplerden bahsetmeye çalışacağız.

 

Google Algoritmalarını Hafife Almayın

Web sitesi yapımında ve siteye içerik girerken google amcanın standartlarına uymazsanız işiniz iş demektir. Emin olun ki google algoritmaları gerçekten çok zeki. Kimin gerçek bir site yapığını ve kaliteli içerik girdiğini kimin de sadece hit almak için kopyala yapıştır makalelerle index arttırmaya çalıştığını çok iyi biliyorlar. İşte siz bu duruma uymadığınızda kesinlikle filtre gibi bir durumlarla karşı karşıya kalmaktasınız.

 

Her Zaman Aşırılıktan Kaçının

Şunu unutmamak lazım ki herşeyin azı zarar olduğu gibi fazlası da zarardır. Örneğin bir çiçeği susuz bıraktığınızda nasıl kurur ve ölürse, çok fazla su verdiğinizde de ölecektir. O nedenle Google filtre konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri aşırılıklardan kaçınmak. Örneğin backlink alıyorsunuz diyelim. Herkesin bildiği üzere günümüzün en kaliteli backlink kaynağı tanıtım yazılarıdır. Hadi diyelim ki backlink paketi dediğimiz saçmalığa girip de günde 50 tane link almadınız. Daha sistemlisiniz ve hergün bir sitede tanıtım yazısı yayınlatıyorsunuz. Ancak burada gözden kaçırdığınız bir nokta var.

Tanıtım yazısı demek :"Ben bu siteye girdim. Çok memnun kaldım. Çok güzel bir site. İşte şimdi de bunu kendi sitemde paylaşıyorum ki siz de istifade edin." diyerek bir kişinin sizin sitenizden bahsetmesi. Ancak her gün farklı siteler tarafından bahsedilen, tavsiye edilen bir sitenin çok kaliteli olması ve içeriğinde bir çok kişiyi etkileyen mükemmel birşeyler olması gerekmez mi? Elbette öyle olmalı ki, bu kadar insan sizden bahsediyor.  Ancak bir de bakıyorsunuz ki; bu linklere tıklayarak sitenize giren kişiler hemen çıkıveriyor. Sitede kalma süresi 10 saniye. Hemen çıkanların oranı %90. Bu ne demek. Bu site bizi aldatıyor. Google'ın ilk düşüneceği ve edineceği algı bu olacaktır. Bu kadar insan bu siteden bahsetse, gerçekten kaliteli içerikler olsa, giren kişiler en az 5-10 dakika bu sitede kalırlar. Demek ki bu işin içinde bir iş var. Altadıldım!

Tabi ki bunun sonu ne olacak. Al sana bir filtre. Tabiki bu hemen google'ın sizi hayatından çıkartması ve arkasına bakmadan gitmesi demek değil. Size önce bir sarı kart verecektir. Linklerinizi pek kaale almayıp sizi gözetim altında tutacaktır. Ancak bir de Google'ı kızdırmaya başlarsanız! o zaman yandınız demektir.

Diyelim ki hırsınızın kurbanı oldunuz. "Şu bir kaç kelimede ilk sırada olmam lazım. Bunun yolu da footer backlink almakmış." falan dediniz. Biriyle anlaşıp 100 bin indexli bir siteye çaktınız footer backlinki. Google bir baktı, günlerdir şüpheyle incelediği bir siteden öyle bir bahsediliyor ki; sitenin biri 10 binlerce sayfasında bu siteyi anlatıyor. İşte son noktaya burada geleceksiniz demektir. Kırmızı kartı yemeniz şuan an meselesidir. Artık bu noktadan sonra ağzınızla kuş tutsanız bile o kuş uçmaz arkadaşlar.

Bir sonraki yazımda sizlere Google Filtreye girmemeniz için dikkat etmeniz gereken şeylerden bahsetmeye çalışacağım.

Herkese İyi çalışmalar..

alıntı

http://www.sadeceseo.net/Dogal_ve_ozgun_icerikli_Siteler_Yap_Google_Filtrelerinden_Kurtul_Blog_Detay_46

09.05.2014
Yücel Solak
YORUMLAR