HABER
Artık YouTube Reklamları Atlanamayacak..
Artık YouTube Reklamları Atlanamayacak

YouTube kullanıcılara reklam izleme zorunluluğu getiriyor. Şimdilik mobil platformda zorunlu hale gelen reklam izleme, yakın zamanda PC üzerinde geleceği bekleniyor.

Google Reklamları ile internet hızı düşen kullanıcılar Adblock çözümlerine yönelirken, Youtube’da da benzer politika izleneceği öngörülüyor. Genellikle videoların başlarında çıkan reklamlarda belirli saniye geçtikten sonra “Reklamı Atla” seçeneği ile geçilebiliyordu. Youtube, yeni reklam düzeni ile reklam atlamayı ortadan kaldıracak.

Bumper adı verilen yeni reklam politikasına göre; YouTube videolarındaki 6 saniye uzunluğundaki reklamlar atlanamayacak. Şimdilik sadece YouTube'un mobil uygulamalarında geçerli olan bu yöntemin, yakında masaüstüne de gelmesi bekleniyor.

Youtube videolarındaki reklamları atlamak için minimum 5 saniye beklememiz gerekiyordu. YouTube bu süreye 1 saniye daha ekleyerek, reklam izlemeyi zorunlu hale getirdi. Aslında 1 saniyelik farktan bir şey olmaz gibi görünüyor. Bu durum izleyicileri psikolojik olarak olumsuz tepki gösterebilir.

1 saniyelik farktan bile neden reklamı atlayamıyorum diye tepkiler gelebilir.

YORUMLAR