HABER
Apple'ın Akıllı Saatine Windows 95 Yükledi..
Apple'ın Akıllı Saatine Windows 95 Yükledi


Nick Lee isimli bir yazılım uzmanı, akıllı saat Apple Watch’a Microsoft Windows 95 sistemini yükledi. Nick Lee, Apple Watch içerisine bir yazılım yükleme işini ilk kez yapmıyor. Bir süre önce de söz konusu akıllı saat içerisinde Mac OS 7.5.5 sürümünü yüklemiş.


Apple Watch’da Uygulamada Açılabiliyor

Nick Lee, Başlat menüsünü açıp bir program başlatabiliyor. Apple Watch’un 520 MHz gücündeki işlemcisinin Windows 95 yüklemek için gereken minimum işlemciden 25 kat daha hızlı olduğuna da dikkat çeken Lee, “Sonuç olarak, Apple Watch’un bu en eski ve efsaneleşmiş işletim sistemlerinden olan Windows 95’i çalıştırabileceğine güvenim tamdı.” Dedi.

Bunu nasıl yaptığına da anlatan Nick Lee, WatchKit uygulaması ile bazı dosyaların yamalanmasının mümkün olduğunu, daha sonra da kullanıcının isteğine bağlı kodları buraya yerleştirebileceğini ifade ediyor. Ancak Lee’ye göre olay kontrole geldiğinde Apple çok kısıtlayıcı oluyor.

Sistemin sanal olarak da kurulmadığını belirten Lee, Windows 95’in Apple Watch üzerinde boot etmesinin bir saat aldığını söylüyor.

YORUMLAR