BLOG
Android'in yenilikleri tanıtıldı..
Android'in yenilikleri tanıtıldı
Google, merakla beklenen yeni Android L sürümünü ve Android TV’yi teknolojiseverlerle buluşturdu. 

İşletim sistemi Android'in, ABD’nin San Francisco şehrinde düzenlenen ve Google I/O 2014’te canlı yayınlanan programla yenilikleri tanıtıldı. Android L, çalışma performansı ve yeni dizaynı ile dikkat çekti. Android’in Başkan Yardımcısı Sundar Pichai tarafından tanıtılan Android L sürümü, 64 bit desteğine sahip. Performansı yüksek olduğu halde daha az pil tüketecek. Yeni sürümle birlikte Android cihazları ev ve iş yerlerinde çok daha rahat kullanılabilecek. Tek bir cihazla, Android üzerinizdeki bilgiler güvenli bir şekilde muhafaza edilebilecek. Slayt göstermi, office düzenlemesine imkan verecek olan Android L, 3D animasyon destekli. 

Pichai, yeni ugulamanın Chromebooks laptoplarında da çalışacağını söyledi. Yeni uygulama ile akıllı telefonlarla laptoplar daha uyumlu bir şekilde çalışacak. Telefona gelen aramalar ve mesajlar Chromebook’ta görünebilecek. Google, mobil cihazlardan televizyona görüntü aktarmayı sağlayan Chromecast için de 600 kişinin 10 binden fazla uygulama için çalıştığını duyurdu. Programda Android Wear, LG G Watch, Moto 360 ve Samsung’un Adroid Wear işletim sisteminde kullanılan akıllı saat de tanıtıldı. 

Google resmi olarak Android Auto uygulamasını da duyurdu. Yeni uygulama sayesinde arabaya takılan telefonların içindeki birçok özellik kullanılabiliyor. Telefondaki GPS, müzik açıp-kapatma komutları da sesli birşekilde verilebilecek. Google tarafından bugun tanıtılanlar arasında Android TV işletim sistemi de yerini aldı. Akıllı televizyonlara bağlanabilecek olan Android TV sisteminde, akıllı telefon ve tabletler gibi birçok uygulama kullanılabilecek. Sistem içinde Youtube, oyun ve tv showlarını barındırıyor.
26.06.2014
Yücel Solak
YORUMLAR